Stiri
Jandarmii și Poliția Locală vor asigura paza jucătorilor la antrenamente și la stadion. Napoli anunță că rămâne la Iași
Săptămâna a început la Poli Iași la fel de agitat cum s-a sfârșit cea precedentă. În cursul dimineții, antrenorul Nicolo Napoli a fost dispus să demisioneze din funcție, după ce duminică seară s-a lovit de furia suporterilor, dar în cele din urmă tehnicianul italian a …
vezi stireaHAOS la Iași! Nicolo Napoli a cerut excluderea lui Andrei Cristea și a lui Calcan din lot. ”Dacă nu pleacă ei, plec eu”
Scandalul continuă la Poli Iași. După ce fotbalistul Andreias Calcan a declarat că vrea să plece de la echipă din cauza jignirilor aduse de către antrenorul Nicolo Napoli, tehnicianul italian a reacționat.
vezi stireaProbleme mari pentru atleții ieșeni, la stadionul din Copou. Sportivii de la CS Politehnica și LPS Iași se intersectează pe pistă cu cei care aleargă la liber, fără niciun program! ”Nu e normal să ne ferim de ei în timpul antrenamentului! Ar trebui să li se facă un program”
Începând cu 10 aprilie, când pista de alergare a stadionului Emil Alexandrescu din Copou a fost redeschisă publicului larg, antrenamentele atleților ieșeni au devenit un chin. Și asta pentru că de multe ori sunt nevoiți să se ferească din calea celor care aleargă la liber, care au primit acceptul de a face mișcare fără un program stabilit.
vezi stireaVlăduț Simionescu și-a stabilit programul până la Jocurile Olimpice. Urmează Grand Slam-ul de la Kazan și Campionatele Mondiale de la Budapesta
La doar câteva zile după ce a ieșit dintr-o carantină de două săptămâni, judoka ieșean Vlăduț Simionescu a participat, în week-end-ul trecut, la Campionatele Europene de la Lisabona. Cum era și firesc, pauza forțată de 14 zile s-a resimțit pe saltea, iar sportivul de 31 de ani pregătit la CS Politehnica Iași de prof. Costel Năftică a fost învins în primul tur al grupei D de turcul Cemal Erdogan.
vezi stireaTragere cu noroc! România, în grupă cu Noua Zeelandă, Coreea de Sud şi Honduras, la turneul olimpic de la Tokyo
Echipa României va evolua în Grupa B a turneului olimpic, alături de reprezentativele din Noua Zeelandă, Coreea de Sud şi Honduras, s-a stabilit, miercuri, în urma tragerii la sorţi care a avut loc la sediul FIFA de la Zurich.
vezi stireaDin nou la fileu! Patru sportivi ai secției de badminton de la CS Politehnica Iași au participat la Memorialul ”Petru Crăciun” de la Gura Humorului, prima competiție după un an și jumătate de pauză
După un an și jumătate de pauză competițională, sportivii secției de badminton de la CS Politehnica Iași au revenit la fileu, în week-end, când au participat la Memorialul ”Petru Crăciun”, la Gura Humorului.
vezi stireaNicolo Napoli: ”E meseria noastră, încercăm să ne facem bine treaba pe teren, să ieșim din zona retrogradării, pentru că banii vor veni”
Poli Iași și FC Voluntari vor încheia, joi, etapa a 2-a din play-out, în Copou, cu un duel extrem de important în economia luptei pentru evitarea retrogradării. Cele două formații sunt despărțite de doar trei puncte în clasament, astfel că punctele puse în joc sunt …
vezi stireaVictorii la debut pentru ieșeni la Campionatul Național de șah pentru seniori. Confruntare ieșeană în runda a doua între Miruna Lehaci și Ema Obadă
Luni la ora 16.00 s-a dat startul Campionatului Național de șah pentru seniori și senioare, eveniment ce va avea loc în această săptămână, la Hotel Moldova din Iași.
vezi stireaVis frânt! Politehnica Iași a pierdut barajul cu CSM Slatina și a ratat calificarea în Superliga feminină de tenis de masă
Speranțele ieșenilor de a avea din nou echipă în Superliga feminină de tenis de masă s-au năruit, vineri, când fetele de la Politehnica Iași au pierdut barajul pentru promovare cu CSM Slatina.
vezi stirea”Nea’ Popică, în suflet te-am păstrat, legenda rămâne vie, nu te-am uitat”. Ieșenii i-au adus un omagiu lui Ionuț Popa în ziua în care fostul tehnician ar fi împlinit 68 de ani
Suporterii ieșeni i-au adus sâmbătă un omagiu lui Ionuț Popa, fostul tehnician al Politehnicii care s-a stins din viață în iunie anul trecut. Popică ar fi împlinit sâmbătă 68 de ani, iar ieșenii nu l-au uitat și au mers la stadionul Emil Alexandrescu unde a fost amenajat un altar în memoria acestuia.
vezi stirea