Stiri

Placeholder

Stire Audio File

Audio File Icon

Trei medalii pentru atleții ieșeni la Campionatele Naționale pentru Juniori I de la București. Sabina Știrbu a cucerit aurul la lungime, Maria Andone a devenit vicecampioană la aruncarea greutății, iar Bianca Coșerariu s-a situat a treia la săritura în înălțime

Atleții ieșeni și-au demonstrat din nou valoarea, în acest week-end, la Campionatele Naționale pentru Juniori 1 – Under 20 de la București. După medaliile obținute recent la Campionatele Balcanice de Beniamin Duicu (aur) și Vlad Dulcescu (argint), atletismul ieșean a confirmat și pe plan intern, obținând trei medalii în Capitală.

vezi stirea
Placeholder

Judoka ieșean Vlăduț Simionescu participă săptămâna viitoare la turneul Grand Slam de la Tașkent. Sportivul nostru este al 12-lea favorit la categoria +100 kg

În perioada 5-7 martie va avea loc în capitala Uzbekistanului ”Tașkent Grand Slam 2021”, un puternic turneu internațional de judo la care vor participa peste 500 de sportivi reprezentând 75 de țări de pe 5 continente.

vezi stirea
Placeholder

Andrei Cristea a anunțat ce obiectiv are pe termen scurt la Poli Iași. ”Pentru început mi-aș dori să ajungem pe o poziție de baraj. Mi-aș dori ca antrenorul Cristea să nu aibă nevoie de fotbalistul Cristea”. De ce s-a reluat meciul cu Viitorul la ora 16.00 și nu mai devreme

Ultima în clasament, cu doar 16 puncte și un meci mai puțin, Poli Iași este la 6 puncte distanță de baraj și la 10 lungimi de primul loc care asigură menținerea în prima ligă, cu 6 etape înainte de finalul sezonului regulat. În aceste condiții, fără victorie în acest an, ieșenii trebuie să înceapă să câștige meciuri pentru a păstra șanse la evitarea retrogradării.

vezi stirea
Placeholder

Viitorul, piază rea pentru Poli Iași! Patru episoade în care ieșenii au fost dezavantajați de arbitri, pandemie, nocturnă sau ceață. Andrei Cristea: ”Să ferească Dumnezeu!”

Ieșenii au toate motivele să-și strige frustrarea după suspendarea meciului de la Ovidiu, cu Viitorul. După ce în tur au pierdut la masa verde o partidă în care conduceau pe tabelă în minutul 52, cel al întreruperii, moldovenii au pierdut cel puțin un punct și în returul de la Ovidiu, după ce meciul a fost suspendat definitiv la scorul de 0-0, în minutul 69.

vezi stirea
Placeholder

Simona Halep s-a vaccinat împotriva Covid-19 cu serul de la Pfizer: Consider că este spre binele tuturor acest vaccin, sper să se vaccineze cât mai multă lume

Simona Halep, locul 3 mondial, s-a vaccinat, miercuri dimineaţă, împotriva Covid-19, la Institutul Cantacuzino din Bucureşti.

vezi stirea
Placeholder

Rămânem în ceață! Meciul FC Viitorul – Poli Iaşi nu se mai dispută marţi şi va fi reprogramat

Meciul de la Ovidiu, dintre FC Viitorul şi Poli Iaşi, nu s-a putut disputa nici marţi, de la ora 17.00, din cauza ceţii şi se va juca din primul minut la o dată ce va fi anunţată ulterior.

vezi stirea
Placeholder

Atleții de la CS Politehnica Iași și ACS AtletIS au făcut legea la Campionatul Național de Atletism în Sală Masters. 24 de medalii pentru sportivii de la Politehnica, 11 pentru AtletIS

La București au avut loc, în week-end, întrecerile Campionatului Național de Atletism în Sală Masters, competiție la care sportivii ieșeni legitimați la CS Politehnica și ACS AtletIS au obținut rezultate de excepție.

vezi stirea
Placeholder

Pugiliștii Eusebiu Târzoman si Gabriela Lezarov, de la ACS Valea Lupului, medaliați cu argint, respectiv aur la turneul internațional “Mănușa de Aur”, la Belgrad

Pugiliștii ieșeni Eusebiu Târzoman si Gabriela Lezarov, ambii pregătiți la ACS Valea Lupului de antrenorul Ion Băetu, au avut evoluții foarte bune la turneul internațional ”Mănușa de Aur” desfășurat zilele trecute la Belgrad, în Serbia, unde au participat cu loturile naționale de tineret.

vezi stirea
Placeholder

Ceaţă la mal! Meciul Viitorul – Poli Iaşi a fost întrerupt în minutul 69, la scorul de 0-0, din cauza ceţii dense. Partida se va relua marţi

Meciul FC Viitorul – Poli Iaşi, care se desfăşoară la Ovidiu, a fost întrerupt în minutul 69, din cauza vizibilităţii reduse. Meciul a fost întrerupt de arbitrul Andrei Chivulete, din cauza ceţii dense. La momentul întreruperii meciului, scorul era egal, 0-0.

vezi stirea
Placeholder

Ieşeanca Andreea Verdeş, în elita gimnasticii ritmice mondiale. Debut excelent de sezon, la Grand Prix “Alina Kabaeva” Rhythmic Gazprom Champions Cup, desfăşurat la Moscova

Prima întrecere internaţională a anului a reunit la Moscova elita gimnasticii ritmice de pe continent. Sportive din 15 ţări au participat la două competiţii: Grand Prix “Alina Kabaeva” Rhythmic Gazprom Champions Cup şi Turneul Internaţional Moscova, concursuri diferenţiate pe criterii valorice.