Stiri
Ieșencele dau bine cu pumnul! Două medalii de aur, două de argint și două de bronz pentru pugilistele ieșene la Cupa României
Iașiul a participat în această săptămână la Cupa României la box feminin pentru cadete, junioare, tineret și senioare de la Sibiu cu șapte sportive, iar dintre acestea șase au reușit să urce pe podium, sportivele noastre cucerind câte două medalii din fiecare culoare.
vezi stireaJucătorii Politehnicii Iași, în vizită la Palatul Roznovanu. Mesajul transmis de primarul Mihai Chirica înaintea meciului cu FC Argeș. Edilul a criticat decizia președintelui Paraschiv de a solicita concediu și ce spune despre o posibilă revenire a lui Florin Prunea la Poli Iași
La finalul uneia dintre cele mai nebune săptămâni din istoria recentă a clubului Politehnica Iași, cu decizii care mai de care mai pripite și scandaluri interne, primarul Iașiului, Mihai Chirica, a făcut un gest menit să readucă liniștea în Copou.
vezi stireaMultipla campioană la gimnastică ritmică Andreea Verdeș, premiată de conducerea Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași
Andreea Cristina VERDEȘ, studentă în anul al II-lea la Facultatea de Educație Fizică și Sport din cadrul Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași (UAIC), multiplă campioană națională la gimnastică ritmică, a primit astăzi, 4 martie 2021, din partea Prof. univ. dr. Tudorel TOADER – rector al UAIC, diplomă de excelență pentru rezultatele deosebite obținute la competiții naționale și internaționale în domeniul gimnasticii ritmice.
vezi stireaAvem 4 finaliste la Cupa României la box feminin de la Sibiu. Alte două ieșence au rămas cu medaliile de bronz
Iașiul a participat în această săptămână la Cupa României la box feminin pentru cadete, junioare, tineret și senioare de la Sibiu cu șapte sportive, iar dintre acestea patru vor boxa în gala finală.
vezi stireaUPDATE – Sabrera ieșeană Amalia Stan, medaliată cu argint la junioare
La o zi după ce a câștigat titlul național la cadete, sabrera ieșeană Amalia Stan va disputa finala la Campionatul Național de junioare.
vezi stireaPrimarul Mihai Chirica, scrisoare deschisă către Comisia de Disciplină a Federaţiei Române de Fotbal. Edilul cere clemenţă pentru Andrei Cristea. “Reiterez rugămintea de a analiza cu echilibru și înțelegere cazul jucătorului”
Primarul Iașiului, Mihai Chirica, a remis o scrisoare deschisă către Comisia de Disciplină a Federaţiei Române de Fotbal prin care cere clemenţă în judecarea cazului Andrei Cristea.
vezi stireaSabia ieșeană, din nou la înălțime! Amalia Stan a cucerit titlul național la cadete, iar Teodora Neagu s-a clasat pe locul 5. Astăzi concurează junioarele, iar vineri și sâmbătă vor intra pe planșă băieții. Alexandru Sirițeanu: ”Este o generație tânără, foarte talentată, cu multe fete noi”
Școala ieșeană de sabie a confirmat și în acest început de an că rămâne una dintre cele mai puternice din țară, poate cea mai redutabilă la formarea și șlefuirea talentelor. Joi, sabrera Amalia Stan, de la CSS Unirea Iași, a cucerit titlul național la cadete, după o finală câștigată clar în fața sportivei Catinca Dumitru (Steaua), scor 15-5. În semifinale, sportiva ieșeană pregătită de trio-ul de antrenori Alexandru Sirițeanu, Radu Tofan și Alin Lupeică a trecut de dinamovista Alexandra Mitruș, 15-10.
vezi stireaTrei ieșence în programul zilei la Cupa României la box feminin de la Sibiu. Două sportive de la CFR – CSS Unirea Iași și-au asigurat o medalie în prima zi
Cupa României la box feminin de la Sibiu (cadete, junioare, tineret și senioare) a debutat miercuri cu două victorii pentru ieșence, ambele sportive care au urcat în ring în prima zi reușind să meargă mai departe.
vezi stireaBREAKING NEWS! DECIZII DURE la Poli Iași! Toni Heleșteanu a fost demis, președintele Paraschiv sancționat cu 10 la sută din salariu pe o perioadă de 3 luni, iar în zilele următoare va fi adus un antrenor cu experiență
BREAKING NEWS! Decizii drastice la Poli Iași! Toni Heleșteanu a fost demis, președintele Paraschiv sancționat cu 10 la sută din salariu pe o perioadă de 3 luni, deciziile vor fi luate de către Comitetul Director, iar în zilele următoare va fi adus un antrenor cu …
vezi stireaIeșencele au luat cu asalt Sibiul. Șapte pugiliste de la patru cluburi ieșene participă în aceste zile la Cupa României la box feminin
Astăzi debutează la Sibiu întrecerile Cupei României la box feminin pentru cadete, junioare, tineret și senioare, întreceri la care participă și șapte sportive de la cluburile ieșene CFR – CSS Unirea (antrenor Nicu Brânzei), CSM (Radu Zarif), ACS Valea Lupului (Ion Băetu) și Power Box Iași (Radu Romanțov).
vezi stirea