Radio Hit
Asculta Live
 

HIT play live

Green Arrow

Stiri

Placeholder

Stire Audio File

Audio File Icon

Leo Grozavu a explicat care sunt obiectivele sale și ale echipei după ce Poli Iași a promovat matematic în SuperLigă: ”Vrem să terminăm pe primul loc și să rămânem neînvinși”. Ce spune despre meciul cu Gloria Buzău

Politehnica dispută, duminică, primul meci după ce a reușit promovarea matematică în SuperLigă. Echipa ieșeană întâlnește Gloria Buzău, în deplasare, o formație pe care nu a reușit să o învingă în turul play-off-ului, în Copou, când scorul a fost 1-1.

vezi stirea
Placeholder

Stire Audio File

Audio File Icon

Reportaj / Copoul a respirat fotbal, din nou, după foarte mulți ani! Străzi blocate, cozi de mașini, coloane de suporteri pe bulevard și un stadion plin ochi. Cum a trăit Iașiul derby-ul moldav cu Oțelul și promovarea în SuperLigă

Copoul s-a trezit din amorțire. După foarte mulți ani, bătrâna arenă ”Emil Alexandrescu” din Iași a fost plină ochi, marți seară, la derby-ul moldav cu Oțelul Galați. Exceptând peluza de la tabela de scor, în care au luat loc 200 de suporteri gălățeni și zonele ”tampon” laterale, toate celelalte sectoare ale stadionului au gemut de lume.

vezi stirea
Placeholder

Stire Audio File

Audio File Icon

Răzvan Tincu, la a doua promovare în prima ligă cu Poli Iași, după cea din 2012. ”Îmi era dor de acest sentiment, de bucuria pe teren, alături de suporteri, pentru o promovare”

Politehnica Iași și-a asigurat matematic revenirea în prima ligă, după victoria obținută pe teren propriu cu Oțelul Galați, scor 2-0, marți seară, în ultimul meci al etapei a 6-a din play-off, prima a returului. Poli revine astfel în eșalonul de elită după două sezoane petrecute în ”exil”.

vezi stirea
Placeholder

Stire Audio File

Audio File Icon

Cornel Șfaițer a remarcat marele câștig al lui Poli Iași, pe lângă promovarea în SuperLigă. ”Am recâștigat publicul”. Cum i-a răspuns lui Dorinel Munteanu: ”Nu mă dezic. Am câștigat de două ori cu Dinamo în acest sezon”. Președintele Iașiului, la a 4-a promovare

Politehnica Iași a promovat, marți, în SuperLigă, cu patru etape înainte de finalul sezonului. Elevii lui Leo Grozavu au învins Oțelul Galați cu scorul de 2-0 și au un avans de 13 puncte față de Dinamo, ocupanta primului loc care duce la baraj, astfel că nu mai pot rata una din primele două poziții direct promovabile. Asta în condițiile în care Steaua nu are dreptul de a accede în prima ligă, din punct de vedere juridic.

vezi stirea
Placeholder

Stire Audio File

Audio File Icon

Leo Grozavu, un antrenor fericit după promovarea cu Poli Iași. ”Nu a fost o partidă spectaculoasă, dar ne-a interesat în primul rând victoria”. Ieșenii au furat startul petrecerii după victoria cu Dinamo. Iar Leo Grozavu a părăsit ultimul corabia

Poli Iași și-a asigurat promovarea matematică în SuperLigă cu patru etape înainte de finalul sezonului, după victoria obținută în Copou în derby-ul moldav cu Oțelul Galați, scor 2-0. A fost al doilea succes consecutiv al Iașiului, al treilea în play-off, dar primul pe propriul teren, o victorie obținută fără prea mari emoții.

vezi stirea
Placeholder

Stire Audio File

Audio File Icon

Dorinel, păcat că nu știi să pierzi! Dorinel Munteanu a digerat cu greu eșecul din Copou și a început să arunce cu acuzații în echipa ieșeană. ”Poli Iași se va preda cu Dinamo, cu Buzău și așa mai departe”, a spus Munteanu, arătându-l cu degetul pe președintele Iașiului, Cornel Șfaițer

Învinsă pe teren propriu la debutul în play-off de Poli Iași (1-2), în inferioritate numerică, Oțelul Galați a venit dornică de revanșă în Copou, la retur, dar nu a fost capabilă să strice sărbătoarea promovării ieșenilor. Fără să pună probleme pe fază ofensivă, elevii lui Dorinel Munteanu s-au mulțumit doar să se grupeze bine în defensivă, sperând să dea lovitura pe o contră și au căzut în cele din urmă în plasa propriei tactici.

vezi stirea
Placeholder

Stire Audio File

Audio File Icon

Sărbătoare în Copou! Poli Iași a învins Oțelul Galați cu 2-0 (1-0), în prima etapă din returul play-off-ului și a promovat matematic în SuperLigă cu patru etape înainte de final. Suporterii au declanșat nebunia la final și au pătruns pe teren, pentru a sărbători alături de jucători și staff

După foarte mulți ani, Copoul a gemut de lume, marți seară. Impulsionați de iminenta promovare a Iașiului în SuperLigă, în cazul unui succes, aproape 9.000 de spectatori au urcat în Copou la derby-ul moldav cu Oțelul Galați, pentru a sărbători revenirea în elită. Și nu au venit degeaba.

vezi stirea
Placeholder

Stire Audio File

Audio File Icon

Meciul promovării în Copou. Poli Iași are nevoie de victorie în derby-ul de pe teren propriu cu Oțelul Galați pentru a reveni, matematic, în prima ligă. Leo Grozavu știe cum trebuie să joace elevii săi pentru a câștiga cu Oțelul

Politehnica Iași și Oțelul Galați se întâlnesc, marți, în Copou, în ultimul meci al etapei inaugurale a returului play-off-ului ligii secunde. După două dueluri disputate la malul Dunării, 0-0 în sezonul regulat și 2-1 pentru Poli Iași în prima etapă din play-off, cele două rivale din regiune își dau întâlnire pentru prima dată în Copou, într-un duel important pentru ambele formații.

vezi stirea
Placeholder

Stire Audio File

Audio File Icon

Derby-ul moldav cu Oțelul Galați ar putea fi meciul promovării pentru Poli Iași. Echipa ieșeană este sigură de locul I indiferent de rezultatul din meciul de marți. Președintele Cornel Șfaițer: ”Vrem o atmosferă frumoasă și un derby lipsit de incidente”

Revenită în fotoliul de lider în etapa anterioară, după victoria obținută în deplasare cu Dinamo București, Poli Iași este sigură că va rămâne pe prima poziție în play-off și după etapa a 6-a, prima din retur. Asta după ce Steaua nu a reușit să câștige pe terenul Unirii Dej (1-1). Ba chiar ieșenii ar putea promova matematic în SuperLigă încă din această etapă.

vezi stirea
Placeholder

Stire Audio File

Audio File Icon

INTERVIU – Alin Roman, eroul lui Poli Iași în meciul cu Dinamo: ”Sunt un jucător important, dar nu un lider. Noi suntem un grup bun, unit, iar liderul nostru este Leo Grozavu”. Mijlocașul lui Poli a ajuns la 6 goluri în acest sezon, toate marcate după venirea lui Leo Grozavu pe banca tehnică

Politehnica Iași a încheiat turul play-off-ului așa cum l-a început. Cu o victorie pe terenul unei contracandidate la promovarea directă. Dacă în prima etapă Iașiul s-a impus pe terenul Oțelului, scor 2-1, în ultima rundă elevii lui Leo Grozavu au recidivat în fieful lui Dinamo, 3-1, pe ”Arcul de Triumf”.

vezi stirea
1 147 148 149 150 151 256