Radio Hit
Asculta Live
 

HIT play live

Green Arrow

Viorica Dăncilă susține că nu primește membri PSD în partidul ei: „În acest moment, nu”

  • aprilie 13, 2022
  • Cincu Violeta

Viorica Dăncilă susține că nu este momentul ca membri ai PSD să se alăture Partidului Naţiune Oameni Împreună. Aceasta spune că „modul în care social-democraţii conduc România în acest moment” nu este „benefic” pentru România. În continuare, ea a mai spus că nu crede că se pune problema acum pentru o posibilă colaborare politică cu Liviu Dragnea

„În acest moment nu, pentru că modul în care social-democraţii duc România în acest moment, pentru că se află la guvernare, nu cred că este unul benefic pentru România. Am foarte mulţi prieteni, am foarte mulţi oameni cu care încă vorbesc, sunt oameni pe care îi apreciez foarte mult în Partidul Social Democrat, dar deciziile la nivelul conducerii partidului nu sunt deciziile care să ducă România într-o direcţie bună. Vedem, de cele mai multe ori, că sunt simpli observatori, văd că nu merg lucrurile într-un anumit domeniu, sunt îngrijoraţi că România are o scădere a nivelului de trai, dar oamenii aşteaptă soluţii şi proiecte. Nu eşti doar simplu observator când eşti la guvernare, dacă erau în opoziţie acest lucru cred că corespundea modului lor de a face politică”, a declarat marți Viorica Dăncilă.