Radio Hit
Asculta Live
 

HIT play live

Green Arrow

Un șofer băcăuan face legea pe șosele. A fost prins conducând cu 190 km/oră

  • august 23, 2022
  • Cincu Violeta

Un șofer în vârstă de 27 ani, din Bacău, a rămas fără permis de conducere pentru 7 luni de zile după ce a fost prins de poliţiştii rutieri depăşind de două ori în aceeaşi zi viteza legală.

„La data de 21 august, în jurul orei 19.00, un echipaj de poliţie din cadrul Serviciului Rutier Bacău a depistat pe DN 2-E 85, în interiorul localităţii Dumbrava, un autoturism condus de un tânăr de 27 de ani, din comuna Agăş care rula cu viteza de 114 km/h. Acesta a fost sancţionat contravenţional cu amendă în valoare de 1.305 lei şi i-a fost reţinut permisul de conducere pentru o perioadă de 90 de zile. La scurt timp, în afara localităţii Dumbrava, tânărul a fost din nou depistat la volanul autoturismului circulând cu viteza de 190 de km/h”, a declarat, luni, purtătorul de cuvânt al IPJ Bacău, inspectorul principal Cătălina Păduraru.