Un român a decedat după ce a căzut de la etajul 6 al unui spital
Conform unor surse, incidentul a avut loc la Spitalul Judeţean de Urgenţă Piteşti. IPJ Argeş a transmis că poliţiştii piteşteni au fost sesizaţi prin apel de urgență la 112 chiar de către un reprezentant al unei unităţi medicale.
Acesta a sunat pentru a vorbi despre faptul că o persoană care se afla internată la unitatea medicală ar fi căzut de la etajul al şaselea al clădirii. Persoana în cauză, identificată că fiind un bărbat de 58 de ani, din Costeşti, a decedat, menţionează sursa citată. Poliţiştii desfăşoară cercetări pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care a avut loc evenimentul, urmând să fie întocmit dosar penal pentru ucidere din culpă.