Radio Hit
Asculta Live
 

HIT play live

Green Arrow

Un bărbat condamnat la 23 de ani de închisoare a scăpat din Spitalul „Bagdasar Arseni” din București, îmbrăcat în medic

  • mai 11, 2022
  • Cincu Violeta

Un bărbat în vârstă de 32 de ani, care a fost condamnat la 23 de ani și zece luni pentru tâlhărie calificată, a reușit să evadeze după ce a fost internat în Spitalul „Bagdasar Arseni” din Capitală. Acesta era internat pentru efectarea unor investigații medicale, au anunțat reprezentanții Penitenciarului Rahova. În vederea capturării deţinutului au fost dispuse măsuri specifice, respectiv: sesizarea Secției 15 și 26 Poliție, alarmarea personalului, trimiterea de echipe de căutare formate din personalul unităţii, precum şi Secția Urmăriri din cadrul Direcției Generale a Municipiului București, cooperarea cu Inspectoratul General al Poliției Române, Inspectoratul General al Jandarmeriei Române, Inspectoratul General al Poliţiei de Frontieră.

„Marți, în jurul orei 07:17 , deținutul DINCĂ ADRIAN CONSTANTIN în vârstă de 32 de ani, condamnat definitiv la o pedeapsă privativă de libertate de 23 de ani și 10 luni pentru săvârșirea infracțiunii de tâlhărie calificată (234 NCP), clasat în regim maximă siguranță, a părăsit Spitalul Bagdasar Arseni din București, unde se afla internat pentru investigații medicale”, se arată în comunicatul transmis de Penitenciarul Rahova.