Un bărbat bolnav psihic, ținut acasă de familie, și-a ucis cu brutalitate cinci membri ai familiei
A fost capturat la scurt timp după oribila crimă multiplă, descoperită de cumnatul său. Bărbatul, care a recunoscut totul, va fi supus unui examen psihiatric pentru ca anchetatorii să stabilească dacă avea discernământ când și-a ucis membrii familiei.
La scurt timp de când s-a dat alerta, suspectul a fost capturat de jandarmi într-o pădure din apropierea casei familiei. Bărbatul se afla sub tratament psihatric de mai multă vreme, dar familia a preferat să îl îngrijească acasă.
„Victimele au fost găsite în interiorul celor două imobile de la adresa în care se află locuinţa dumnealor. (…) Toate victimele poartă semne ale unor agresiuni destul de intense. S-a putut face o rectificare faţă de informaţiile iniţiale, în sensul că informaţiile iniţiale spuneau că este vorba de o înjunghiere. Ceea ce vă pot spune este că în cazul acesta este vorba de un alt corp dur, posibil ciocan sau altceva”, a spus prim-procurorul Parchetului de pe lângă Tribunalul Argeş.