Un bărbat a decedat după ce s-ar fi aruncat în fața trenului care circula pe ruta Iași – București
Duminică, angajatii ISU Vaslui au intervenit cu patru autospeciale, între care și ambulanța SMURD tip C1 (TIM) la iesirea din municipiul Vaslui dupa ce au fost anuntati ca un barbat de aproximativ 50 de ani s-a sinucis aruncandu-se in fata trenului IR ce face legatura intre Bucuresti si Iasi.
Cu toate eforturile medicilor victima a fost declarată decedată. Din declarațiile unor martori, este posibil să fi fost un suicid planificat, din cauză că, bărbatul a stat ascuns în boscheți și s-a aruncat după ce a trecut locomotiva trenului.