Un accident rutier din Botoșani a dus la rănirea a patru persoane
Duminică după-amiază, două autoturisme au intrat în coliziune în pădurea Gorovei, între localitățile Horlăceni și Vârfu Câmpului. În urma accidentului au rezultat patru victime.
La fața locului a intervenit un echipaj din cadrul Detașamentului de Pompieri Dorohoi, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și modul de descarcerare, două ambulanțe din cadrul SAJ Botoșani și un echipaj din cadrul Poliției Dorohoi.
Cei doi șoferi au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ în cazul amândurora. Polițiștii au început cercetările pentru stabilirea cauzelor exacte ale producerii accidentului și aplicarea măsurilor procedurale.