Românii pleacă în vacață și formează cozi uriașe la vamă
Românii care pleacă în vacanță în această perioadă în Grecia stau din nou la cozi uriașe în vama Makaza. Persoanele care vor să intre în Grecia, prin acest punct de frontieră, trebuie să aștepte chiar și jumătate de oră pentru fiecare 500 de metri parcurși.
Unul dintre motive este numărul mic de ghișee deschise. Problema apare în special în weekend, atunci când mulți turiști își încep concediile. Aglomerație a fost și pe Aeroportul Henri Coandă, la verificarea pașapoartelor.