Radio Hit
Asculta Live
 

HIT play live

Green Arrow

România este cuprinsă de un val de ger. Temperaturile au ajuns la -25 de grade

  • ianuarie 25, 2022
  • Cincu Violeta

Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, în această dimineață, valul de ger a pus stăpânire pe România. Temperaturile au scăzut drastic în mai multe regiuni ale țării. Cel mai cald a fost la București, acolo unde s-au înregistrat -5 grade. Minimele au fost de -25 de grade la Întorsătura Buzăului și Poiana Stampei.

În acestă dimineață stratul de zăpadă avea grosimea de 217 cm la Bâlea Lac. În mai multe zone din Transilvania și Moldova, a nins abundent: 23 cm la Târgu Lăpuș, 16 cm la Baia Mare, 15 cm la Bistrița, 10 cm la Târgu Neamț, 11 cm la Bârnova și 20 cm la Poiana Stampei.