Preşedintele PSD, Marcel Ciolacu, spune că se impune o remaniere a Guvernului până la sfârşitul acestui an
Întrebat marţi seara dacă şi ce miniştri ai PSD vor fi remaniaţi, liderul social-democrat a declarat că propunerile privind remanierea trebuie să le facă premierul.
„Depinde cum vrem să avem o abordare în politică de acum încolo. Dacă vrem să avem aceeaşi abordare pe care am avut-o timp de 30 de ani, care nu ne-a adus tocmai în locuri fericite şi cred că nu am avut o eficienţă guvernamentală pe care ne-o dorim cu toţii, dar cred că abordarea corectă este cea pe care o spun eu: primul-ministru este cel care vine şi face propuneri”, a spus Marcel Ciolacu.
Acesta susţine că PSD şi PNL, dar şi premierul au monitorizat fiecare ministru din actualul Guvern.