Pompierii botoșăneni au intervenit duminică pentru stingerea unui incendiu de la depozitul ecologic de deșeuri de la Stăuceni
Pompierii botoșăneni au intervenit duminică pentru stingerea unui incendiu care a izbucnit în interiorul depozitului ecologic de deșeuri de la Stăuceni. Evenimentul a fost anunțat puțin înainte de ora 19.00, la fața locului ajungând, în cel mai scurt timp, două echipaje din cadrul Detașamentului de Pompieri Botoșani, cu două autospeciale cu apă și spumă.
Conform informațiilor transmise, suprafața afectată este de aproximativ 1.000 de metri pătrați. Intervenția a fost una de durată deoarece focul ardea mocnit cu o cantitate mare de materiale combustibile.