Pompierii au intervenit după ce un autoturism a intrat într-un cap de pod pe raza localității Brăiești
Un autoturism a intrat într-un cap de pod pe raza localității Brăiești. La locul accidentului au intervenit pompierii militari ai Gărzii de Intervenție Gura Humorului cu modulul SMURD (autospecială pentru descarcerare și ambulanța SMURD B2) cu sprijinul a trei ambulanțe SAJ.
În accident sunt implicați trei adulți și doi minori. Cei cinci vor fi transportați la spital pentru îngrijiri medicale, un copil fiind în stare de inconștiență.