O femeie din Neamț a ajuns la spital după ce și-a turnat gaz în cap și și-a dat foc
Conform informațiilor transmise de reprezentanții Serviciului de Ambulanță Județean Neamț, o femeie din Tupilați a ajuns de urgență la spitalul din Iași după ce a încercat să-și pună capăt zilelor prin autoincendiere. Victima are 33 de ani și a suferit arsuri de gr. II-III pe aproximativ 33% din suprafața corpului.
Femeia a fost preluată de echipajul TIM şi transportată la UPU a Sp. Judeţean de Urgenţă P. Neamţ; din UPU, pacienta a fost preluată de un echipaj cu asistent medical în vederea efectuării transferului interclinic la Iaşi, a transmis SAJ Neamț.