Radio Hit
Asculta Live
 

HIT play live

Green Arrow

O fată de 15 ani din localitatea Bălești, județul Vrancea, a murit fulgerător după ce a început să-i curgă sânge din nas.

  • mai 09, 2023
  • Cincu Violeta
ambulanță

O fată de 15 ani din localitatea Bălești, județul Vrancea, a murit fulgerător după ce a început să-i curgă sânge din nas. Când paramedicii au venit în ajutor adolescenta era deja inconștientă și fără puls. Fata nu a răspuns manevrelor de resuscitare.

La fața locului s-a deplasat o ambulanță tip B2 cu asistent medical, de la Substația Nănești, precum și o ambulanță tip C2 cu medic. Până și medicul de familie din localitate a plecat de urgență să o ajute pe tânăra din Bălești. La sosirea primului echipaj s-a constat că fata era în stop cardio-respirator. Inima ei încetase să mai bată și nu mai respira. După cum e protocolul în astfel de situații, s-au început imediat manevrele de resuscitare, care au continuat și după sosirea echipajului cu medic.