Miercuri, un autoturism a luat foc în timp ce se afla în mers în comuna Ion Creangă
Miercuri, un autoturism a luat foc în timp ce se afla în mers în comuna Ion Creangă. Conducătorul auto și pasagerul s-au autoevacuat din autoturism până la sosirea forțelor de intervenție. La locul solicitării s-au deplasat pompierii romașcani cu o autospecială de stingere și o ambulanță SMURD.
Când au sosit pompierii, incendiul se manifesta cu flacără deschisă, generalizat la întregul autoturism. Pompierii au acționat pentru localizarea și lichidarea incendiului.
Incendiul s-a produs, cel mai probabil, din cauza unui scurtcircuit electric. De asemenea, în urma incendiului nu au fost victime.