Marcel Ciolacu spune că s-a abținut „din principiu” la moțiunea împotriva lui Popescu
Marcel Ciolacu și-a motivat abținerea la votul de la moţiunea simplă împotriva ministrului PNL Virgil Popescu spunând că „a fost un vot de principiu”.
„În primul rând aș vrea să le mulțumesc colegilor mei din PSD. Ei nu au dat un vot pentru un anumit ministru, au dat un vot pentru această coaliție. Nu poți să dai altfel de vot decât s-a decis și să ai pretenții că menții o coaliție. Nu există în acest moment, în România, altă coaliție care poate să conducă România”, a spus Ciolacu, răspunzând la o întrebare a jurnaliștilor pe acest subiect.