La Frumușica s-a scris istorie! Contorul de gaz de la școala din localitate a fost inaugurat cu mare fast, tăiere de panglică, pâine și sare
Contorul de gaze de la școala din comunca botoșăneană Frumușica a fost inaugurat cu mare fast. Oficialitățile locale au sărbătorit reușita cu pâine și sare, au tăiat panglica, iar la eveniment au fost prezent și mai mulți preoți care au sfințit contorul.
„Astăzi la Frumușica s-a scris istorie Primarul Constantin Bălășanu a făcut de ziua lui un mare cadou cetățenilor comunei pe care acesta o conduce. S-a inaugurat branșarea la gaz metan a comunei prin racordarea școlii, urmând ca în perioada imediat următoare să aibă parte de acest privilegiu toți cetățenii. Felicitări echipei din primăria comunei Frumușica, constructorului care a realizat lucrarea și nu în ultimul rând primarului Constantin Bălășanu. Totodată, îi urez domnului primar la mulți ani, sănătate, putere de muncă și mult succes în realizarea a cât mai multe proiecte absolut necesare comunității pe care acesta o reprezintă!”, a scris pe Facebook deputatul PNL, Costel Șoptică.