Radio Hit
Asculta Live
 

HIT play live

Green Arrow

Doi frați din județul Suceava au fost găsiți morți în baie de către părinții lor

  • ianuarie 11, 2022
  • Cincu Violeta

Doi frați cu vârste de 19 și 20 de ani din județul Suceava au fost găsiți morți în baie de către părinții lor. Unul dintre fraţi s-ar fi dus să facă un duș, iar după câteva minute a intrat şi celălalt.

Pentru ca nu mai ieseau de acolo, părinţii au mers să vadă ce se întâmplă. Aceștia au fost găsiți în stare de inconștiență. Medicii ajunși la fața locului au început manevrele de resuscitare, însă fără succes. Primele cercetări arată că ar fi vorba despre o intoxicație cu monoxid de carbon, cel mai probabil de la instalația de încălzire cu gaz, care era defectă.

Polițiștii au deschis un dosar penal pentru ucidere din culpă şi urmează să fie efectuată şi necropsia celor doi fraţi pentru a stabili cauza morţii.