Doi bărbați români cu vârste de 60 și 46 de ani s-au înecat joi pe o plajă din Spania
Doi bărbați români de 60 și 46 de ani s-au înecat joi pe plaja Els Capellans din Salou (Tarragona), iar un minor sub 15 ani, fiul bărbatului de 46 de ani, a fost transportat în stare gravă la spital.
Cei trei au semnalat că se află în dificultate, în apă, chiar în momentul în care steagul galben era schimbat cu cel roșu din cauza vântului puternic și a valurilor tot mai mari. Odată cu aceste două decese, totalul turiștilor înecați pe plajele catalane a ajuns la 19, scriu jurnaliștii spanioli.