Radio Hit
Asculta Live
 

HIT play live

Green Arrow

Cristian Popescu Piedone a fost reținut pe Aeroportul Otopeni chiar când voia să plece din țară

  • aprilie 29, 2022
  • Cincu Violeta
piedone

Cristian Popescu Piedone, primarul Sectorului 5 a fost reținut în această dimineață pe aeroportul Otopeni de ofițerii judiciaristi din cadrul DNA chiar cand pleca în vacanță alături de familia sa .

Potrivit surselor Antena 3, în aceste momente, Cristian Popescu Piedone se află în fața procurorilor de la Direcția Națională Anticorupție pentru a da declarații într-un nou dosar.

Până la această oră, Direcția Națională Anticorupție nu a precizat despre ce dosar penal este vorba. Rămâne de văzut ce va spune Direcția Națională Anticorupție după audieri și dacă se va lua vreo măsură împotriva edilului Cristian Popescu Piedone.

Pe 3 mai, Cristian Popescu Piedone urmează să afle decizia definitivă în dosarul Colectiv. Curtea de Apel Bucureşti a amânat acest verdict de mai multe ori.