Copilul care a fost rănit în sediul Primăriei Capitalei a fost operat mai multe ore, însă starea sa este încă gravă
Băiatul de șase ani este în continuare în stare gravă în secția ATI. Acesta a ajuns în stare gravă după ce s-a urcat pe o coloană decorativă din holul principal al Primăriei Capitalei și a căzut cu aceasta.
Minorul se afla acolo cu tatăl său. În același timp, continuă ancheta polițiștilor care verifică documentele ridicate de la primărie cu privire la amplasarea statuii. Tatăl băiatului încă nu a dat explicații în fața anchetatorilor din cauza șocului emoțional.