Radio Hit
Asculta Live
 

HIT play live

Green Arrow

Avertismentul dat de Ciolacu. „Haideţi să terminăm cu această prostie, cu aceste minciuni că rămân românii fără energie”

  • septembrie 06, 2022
  • Cincu Violeta
marcel-ciolacu

„Haideţi să terminăm cu această prostie, că rămâne România fără energie pentru că fug furnizorii, cu aceste minciuni că rămân românii fără energie”, spune Marcel Ciolacu, după ce AFEER a transmis că sunt „absolut inoportune, contraproductive şi nocive” unele dintre modificările adoptate la OUG 27.

„În loc să facă ordine şi să soluţioneze probleme, noua OUG creează haos şi loveşte în toţi operatorii pieţei de energie, periclitând securitatea aprovizionării cu energie a consumatorilor”, afirma luni preşedintele AFEER, Laurenţiu Urluescu, care a cerut revizuirea OUG privind preţurile la energie.

Membrii Asociaţiei Furnizorilor de Energie din România – AFEER consideră „absolut inoportune, contraproductive şi nocive” unele dintre modificările adoptate de Guvern la OUG 27/2022.