Australienii se revoltă după ce Novak Djokovic a fost acceptat nevaccinat la Australian Open: „Rușine! Să se aștepte la un cor de huiduieli”
Scandal uriaș în Australia, după ce organizatorii de la Australian Open i-au permis lui Novak Dkokovic să joace nevaccinat.
Liderul mondial a anunțat, ieri, că a primit o scutire medicală specială din partea organizatorilor și va putea juca la primul turneu de grand slam din acest an, fapt ce a atras un val de reacții dure în Australia.
Mai mulți spectatori au anunțat că vor boicota meciurile lui Djokovic, iar presa internațională vorbește despre un precedent periculos.
Australienii se revoltă, spunând că decizia sfidează eforturile lor în lupta cu virusul! Știrea că liderul ATP a ajuns la Melbourne cu o scutire medicală a făcut înconjurul lumii, atrăgând furia fanilor de la „Antipozi”.
Aceștia promit să îl huiduie pe „Nole” la toate meciurile pe care le va disputa la Melbourne, cu toate că sârbul este cel mai prolific jucător din istoria turneului de la Australian Open! Jucătorul din țara vecină a triumfat de 9 ori la primul Grand Slam al sezonului.
„E o rușine ce se întâmplă! Să se aștepte la un cor de fluierături la primul meci”.