Stiri
Tony a ajuns la Iași și în cursul serii va conduce primul antrenament în Copou. Pe cine va avea în staff
Politehnica Iași are, de astăzi, un nou antrenor principal. Portughezul Anthony da Silva ”Tony” a ajuns duminică noapte la Iași, iar luni seară va intra în pâine la gruparea din Copou. Tony îl înlocuiește pe banca tehnică pe Leo Grozavu, 56 de ani, tehnician demis sâmbătă seară după eșecul de la Botoșani (scor 1-2).
vezi stireaLeo Grozavu, prima reacție după ce și-a reziliat contractul cu Poli Iași. ”S-a încercat un șoc la echipă și sper să fie de bun augur. Eu sunt un luptător și aș fi mers până la capăt”
După un mandat de aproape un an și jumătate la Poli Iași, încununat cu o promovare, antrenorul Leo Grozavu s-a despărțit sâmbătă seară de gruparea din Copou. La scurt timp după meciul de la Botoșani, pierdut de Poli cu 1-2, după ce a avut avantaj la pauză, președintele Cornel Șfaițer l-a chemat pe antrenorul Leo Grozavu la biroul său și l-a anunțat că vor să înceteze colaborarea.
vezi stireaTony Da Silva a ajuns la un acord cu Iașiul și luni va prelua echipa din Copou. Cornel Șfaițer: ”Am ajuns la un acord și îl așteptăm la Iași. Am încredere că Tony poate scoate echipa din criză”
Portughezul Anthony da Silva, 43 de ani, fostul fundaș al CFR-ului, este noul antrenor al Politehnicii Iași. Președintele Cornel Șfaițer a confirmat tratativele și a primit deja ok-ul lusitanului, pe care îl așteaptă în Copou pentru a semna contractul.
vezi stireaBREAKING NEWS! Leo Grozavu a fost demis. Anunțul clubului: ”Ne pare rău, Leo!”
Eșecul de la Botoșani, scor 1-2, i-a fost fatal lui Leo Grozavu. Oficialii clubului Poli Iași s-au întrunit de urgență la finalul partidei și au luat decizia de a-l demite pe antrenorul Leo Grozavu. ProSport a anunțat, de altfel, în cronica partidei, că antrenorul lui Poli este în pericol de demitere și că președintele Cornel Șfaițer este nevoit să ia decizii după eșecul cu Botoșani.
vezi stireaLeo Grozavu a ajuns la o concluzie pe care toată lumea a tras-o deja de câteva luni: ”Am devenit o candidată clară la retrogradare”
Politehnica Iași a pierdut lamentabil la Botoșani, scor 1-2, după ce a condus la pauză și începe să tremure serios în acest final de sezon.
vezi stireaBogdan Andone i-a dat din nou mat lui Grozavu! Poli Iași pierde lamentabil la Botoșani, după ce a condus la pauză. Leo Grozavu, în pericol de demitere
FC Botoșani pare să fi găsit în Poli Iași perdanta de serviciu în SuperLigă. După 8 meciuri fără victorie, timp în care a înțepenit pe ultima poziție, Botoșaniul a bătut, sâmbătă, în sfârșit pe cineva. Pe nimeni alta decât pe Poli Iași, adică echipa pe care o învinsese ultima dată, în etapa a 24-a a sezonului regular. Și nu oricum, ci tot cu 2-1, după ce a fost condusă la pauză.
vezi stireaMeciul supraviețuirii! Fără victorie de patru etape, ieșenii caută ieșirea din criză pe terenul ultimei clasate FC Botoșani. ”Este momentul zero pentru noi”. Leo Grozavu îi contrazice pe suporteri: ”Nu e un derby, e un simplu meci de campionat”
FC Botoșani și Politehnica Iași parcă niciodată nu s-au întâlnit în situații atât de critice într-un meci direct. Trupa lui Valeriu Iftime este pe ultimul loc în play-out și are nevoie de victorie pentru a păstra șanse de a ajunge măcar la baraj, în timp ce Iașiul este momentan prima deasupra locurilor de baraj, dar echipa lui Leo Grozavu suferă vizibil atât ca joc, cât și ca rezultate.
vezi stireaUndă verde pentru începerea lucrărilor la noul stadion! Consilierii Locali au votat un împrumut de 20 de milioane de euro. ”Ne luăm soarta în propriile mâini”
Visul iubitorilor de fotbal din Iași de a avea un stadion de cinci stele începe să prindă contur. Consilierii locali au dat undă verde proiectului de hotărâre și au aprobat un împrumut de 20 de milioane de euro pentru începerea lucrărilor la noua arenă de la Iași.
vezi stireaRezervele lui Poli Iași, victorie la limită cu liderul Ligii a 4-a
Cu doar trei zile înaintea meciului crucial din campionat cu FC Botoșani, din etapa a doua a play-out-ului SuperLigii, Politehnica Iași a disputat miercuri, în Copou, un meci amical cu echipa de Liga a 4-a CSM Pașcani.
vezi stireaRugbiștii ieșeni au pregătit startul noului sezon cu două meciuri amicale în compania Bârladului
Ceva mai mult de două săptămâni ne mai despart până la startul unui nou sezon al Diviziei Naționale de Rugby. Deși Federația Română de Rugby nu a anunțat ceva oficial, campionatul va începe cel mai probabil pe 6 aprilie, iar Politehnica Iași va debuta, din câte se pare, pe propriul teren, cu Alba Iulia.
vezi stirea