Stiri
Două noi transferuri la Poli Iași. Brazilianul Allanzinho și nord-macedoneanul Todoroski au semnat cu gruparea din Copou
Politehnica Iași a oficializat, luni, două noi transferuri. Veniți încă de sâmbătă la Iași, brazilianul Allanzinho și nord-macedoneanul Todor Todoroski au trecut cu bine de testele medicale și au semnat contractele cu Poli.
vezi stireaBouhenna nu a mai jucat din vară, dar Leo Grozavu este optimist că-l va pune pe picioare. ”Îl văd plin de entuziasm și motivat”. Reacția președintelui Cornel Șfaițer. Lotul prezent la reunirea Iașiului
Politehnica Iași s-a reunit joi, la prânz, cu un lot de 29 de jucători. Singurele noutăți la reunire au fost fundașul francez Rachid Bouhenna, mijlocașul german Hamza Saghiri și stoperul Alexandru Core, dar antrenorul Leo Grozavu va testa și doi tineri jucători din Spania. Rachid …
vezi stireaGabriel Vașvari și Răzvan Tincu, aproape de un transfer la Ceahlăul Piatra Neamț
După doar jumătate de sezon petrecută în prima ligă cu Poli Iași, timp în care au jucat sporadic, Gabriel Vașvari și Răzvan Tincu s-ar putea întoarce din această iarnă în eșalonul secund. Cei doi experimentați fotbaliști ai Iașiului nu mai intră în vederile antrenorului Leo …
vezi stireaDouă transferuri în ziua reunirii la Poli Iași! Moldovenii l-au luat pe francezul Rachid Bouhena și au mai transferat un mijlocaș german. Lotul de 29 de jucători prezent la reunire
Politehnica Iași s-a reunit joi, la prânz, cu un lot de 29 de jucători. Singurele noutăți la reunire au fost fundașul francez Rachid Bouhenna, mijlocașul german Hamza Saghiri și stoperul Alexandru Core.
vezi stireaCSM Iași 2020 intră rapid în pâine. Handbalistele ieșene dispută sâmbătă primul meci oficial din acest an, în Cupa României
Handbalistele de la CSM Iași 2020 nu au timp de respiro. Fetele pregătite de Marius Dănuleț, Daniel Bura și Macrina Tomuleac vor disputa sâmbătă, 6 ianuarie, de la ora 17.00, în Sala Polivalentă, primul meci oficial al anului, contra formației CSM Slatina, în turul I al Cupei României.
vezi stireaLeo Grozavu anticipează o luptă aprigă în 2024: ”Va fi o încleștare la baionetă, pe viață și pe moarte”. Tehnicianul Iașiului vrea întăriri pe fiecare post și pentru care a renunțat la stagiul din Turcia
După două săptămâni de vacanță, Poli Iași va relua, joi la prânz, pregătirile pentru partea a doua a campionatului. Ieșenii nu vor merge în Antalya și au ales să se pregătească acasă, într-un minicantonament la un hotel aflat în apropiere de stadionul din Copou.
vezi stireaUn an de vis! Ieșeanca Ioana Babiuc, desemnată cea mai bună arbitră de judo din Europa! ”E o minune ce s-a întâmplat”. Ce obiectiv și-a fixat la Olimpiada de la Paris și cine i-a propus să rămână în activitate pentru Los Angeles 2028
Federația Română de Judo speră să trimită 4-5 sportivi la Jocurile Olimpice de la Paris, în acest an, dar deocamdată certă este doar prezența unui arbitru.
vezi stireaAtacantul italian Martin Boakye, a doua achiziție a iernii pentru Poli Iași. Leo Grozavu încearcă să salveze Iașiul de la retrogradare cu un atacant italian venit din Uzbekistan
Poli Iași a realizat, la început de an, al doilea transfer al iernii. După ce l-au adus, în decembrie, pe stoperul Alexandru Core (23 de ani), de la Viitorul Pandurii Târgu Jiu, moldovenii l-au legitimat și pe atacantul italian Martin Boakye (29 de ani), ultima dată la formația uzbekă Olmaliq.
vezi stireaUn an plin de GLORYE! Ștefan Lătescu a încheiat anul 2023 pe locul 3 în Glory și visează la titlul suprem în kick-boxingul profesionist. ”Anul trecut a fost cel mai bun din cariera mea, iar în 2024 îmi doresc să devin campion mondial”
Anul 2023 a fost de departe cel mai bun din cariera luptătorului ieșean Ștefan Lătescu. Sportivul legitimat la clubul ieșean Scorpions a împlinit în prima zi de Crăciun vârsta de 22 de ani și este privit ca o mare speranță a kick-boxingului profesionist mondial.
vezi stireaPoli Iași nu va pleca în cantonament. Elevii lui Leo Grozavu se vor pregăti la Iași
Staff-ul Politehnicii Iași a stabilit programul de pregătire pentru scurta perioadă de întrerupere a SuperLigii. Ieșenii au intrat în vacanță imediat după meciul de pe teren propriu cu FCSB și se vor reuni joi, 4 ianuarie. Pregătirea va fi efectuată în Copou, și nu în afara țării, așa cum s-a procedat în anii anteriori, decizia fiind luată de către antrenorul Leo Grozavu.
vezi stirea