Meteorologii ieșeni susțin că vom avea o toamnă răcoroasă, chiar cu patru grade mai puțin decât normalul acestei perioade
Meteorologii au anunțat că temperaturile vor fi mai scazute cu patru grade față de maximul normal în aceasta perioadă. Cel mai cald va fi in sudul regiunii unde maximele pot ajunge pana la 20 de grade pe timpul zilei.
Toamna si-a intrat in drepturi in toata tara. Temperaturile au scazut simtitor iar la munte deja s-a asternut primul strat de zapada. Si in judetele din Moldova se resimte frigul, iar in zona nordica sunt inregistrate cantitati importante de ploi.