Trei familii din Bacău nu mai au locuință în urma unui incendiu
Trei familii, din care fac parte şi şase copii, din judeţul Bacău, au rămas fără adăpost după ce locuinţa le-a fost cuprinsă de flăcări. Din păcate totul s-a petrecut atât de repede încât n-au mai putut salva nimic.
Cu o zi înaintea incendiului, proprietara casei împrumutase patru mii de lei, pentru un control medical al soţului ei. Când a izbucnit focul, a intrat înapoi în casă pentru a salva banii. S-a ales cu răni grave la picioare.
Unul din nepoţii proprietarei a fost şi el rănit pentru că a intrat în casă, în flăcări să recupereze telefonul cu care să poată suna la 112.