Pompierii români care au participat la stingerea incendiilor din Franța se întorc în țară
Cei 77 de pompieri români care au ajutat la stingerea incendiilor din Franța și-au încheiat misiunea și se întorc în țară, anunță, vineri, IGSU.
„Timp de o săptămână, 77 salvatori au participat la misiuni de stingere a incendiilor în sud-vestul Franței, în condiții meteorologice deosebite. Misiunile modulului RO-GFFF-V au constat în identificarea și lichidarea focarelor ascunse, precum și protejarea locuințelor aflate în vecinătate, de posibile alte focare existente”, este precizat pe pagina de Facebook a IGSU.