Un elev din Botoșani a fost eliminat de la prima proba a bacalaureatului de toamnă după ce a fost prins cu un dispozitiv de comunicare la distanță
Un elev din Botoșani a fost eliminat de la prima proba a bacalaureatului de toamnă. Acesta ar fi fost prins cu un dispozitiv de comunicare la distanță.
Potrivit informațiilor din ordinul ministrului educatiei, în caz de fraudă sau tentativă de fraudă, elevul eliminat din examen a primit interdicția de participare la examen pentru următoarele 2 sesiuni ale examenului de bacalaureat național.