Radio Hit
Asculta Live
 

HIT play live

Green Arrow

În ultimele 24 de ore, 24 de persoane au fost salvate de salvamontiști

  • august 06, 2022
  • Cincu Violeta

24 de persoane au fost salvate în urma intervenţiilor salvamontiştilor din ultimele 24 de ore.

Conform Dispeceratului Naţional Salvamont, în ultimele 24 de ore s-au primit 23 de apeluri prin care se solicita intervenţia de urgenţă a salvamontiştilor, astfel:

* 7 apeluri pentru Salvamont Neamţ,
* 4 apeluri pentru Salvamont Argeş,
* 2 apeluri pentru Salvamont Municipiul Braşov,
* câte un apel pentru Salvamont Judeţul Braşov, Salvamont Prahova – Buşteni, Salvamont Bistriţa-Năsăud,
* 2 apeluri pentru Judeţul Braşov,
* 2 apeluri pentru Judeţul Prahova,
* câte un apel pentru Judeţul Gorj, Judeţul Sălaj şi Judeţul Argeş.

„În cazul acestor intervenţii au fost salvate 24 de persoane, dintre acestea 6 fiind predate la Ambulanţă sau SMURD pentru transport la spital. Din păcate, o persoană şi-a pierdut viaţa şi a fost transportată şi predată la IML”, precizează Salvamont pe pagina oficială de Facebook.