Radio Hit
Asculta Live
 

HIT play live

Green Arrow

Gabriela Firea a anunțat că ar candida Primăria Capitalei dacă bucureștenii o vor vota din nou

  • august 04, 2022
  • Cincu Violeta

Gabriela Firea a anunțat că s-ar întoarce la Primăria Capitalei dacă bucureștenii o vor vota din nou. În privința unui viitor candidat comun al PSD-PNL pentru Primăria Capitale la alegerile locale din 2024, Firea a precizat că acest lucru încă nu a fost stabilit la nivelul coaliției.

„Majoritatea proiectele pe care le-am început sunt acum blocate și nici nu se întrevede nimic bun cu acestea. Îmi doresc să le continui, doar dacă și bucureștenii mă vor dori, din nou, în funcția de primar general. Voi candida la Primăria Capitalei dacă sunt sănătoasă, și dacă mai am energie și putere ca acum”, a declarat Gabriela Firea.