Pompierii au intervenit marți dimineață la un incendiu izbucnit în cadrul Spitalului Fundeni
Incendiul a izbucnit la un laborator aflat la etajul 4 al Institutului de Urgenţă pentru Boli Cardiovasculare ”Prof. dr. C.C. Iliescu”, pornind de la un corp de iluminat, informează Agerpres.
Nu au fost afectați pacienţii internaţi, au transmis reprezentanții Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Bucureşti-Ilfov (ISUBIF).
În urma incendiului s-a degajat fum în interior, au precizat reprezentanţii ISUBIF. Conform acestora, nu au fost persoane evacuate.