Radio Hit
Asculta Live
 

HIT play live

Green Arrow

Paul al României, dat în urmărire în decembrie 2020, a fost prins la Paris

  • iunie 27, 2022
  • Cincu Violeta
Printul-Paul-al-Romaniei

Paul al României, dat în urmărire în decembrie 2020 după ce a fugit din ţară înainte de a fi condamnat definitiv de instanţa supremă la 3 ani şi 4 luni de închisoare în dosarul retrocedării ilegale a Fermei regale de la Băneasa, a fost prins la Paris. Paul al României a fost condamnat în dosarul Ferma Băneasa.

„În urma cooperării poliţieneşti internaţionale, dintre Poliţia Română şi autorităţile din Franţa, a fost depistat, în Paris, Paul-Philippe al României. În continuare se desfăşoară activităţile procedurale, în vederea predării acestuia, către ţara noastră”, potrivit unui comunicat de presă.