Compensația de 50 de bani nu va fi aplicată în toate stațiile peco
Premierul României împreună cu echipa guvernamentală au discutat, în ultimele zile, doar cu 75% dintre reprezentanții stațiilor peco. Aceștia au fost de acord să aplice compensația de 50 de bani, de restul 25% nu se știe dacă vor aplica această reducere.
Pe tabela de la pompă va fi afișat prețul întreg al carburanților. Benzinăria va emite un bon separat pentru combustibil, fără alte produse achiziționate.