Un băiat de 15 ani a ajuns în stare gravă la spital, după ce a fost lovit în plin de un autocamion
Un băiat de 15 ani a ajuns în stare gravă la spital, după ce a fost lovit în plin de un autocamion. Băiatul era pe bicicletă cânt a încercat să traverseze strada fără să se asigure, fiind luat în plin de camionul care circula regulamentar. Acesta a suferit răni grave și a fost transportat de urgenta la spital.
„Accidentul s-a produs aseară pe DN 25, în localitatea Liești. Din primele verificări, a rezultat că victima, un minor, de 16 ani, care circula pe bicicletă, ar fi fost acroșată de un autocamion, în timp ce ar fi traversat drumul mai sus menționat. Adolescentul a fost transportat la spital, pentru îngrijiri medicale, iar conducătorul auto a fost testat alcoolscopic, rezultatul fiind negativ. In cauza, polițistii au intocmit un dosar penal si fac cercetari pentru savarsirea infractiunii de vătămare corporală din culpă”, a transmis Gabriela Costin, purt. cuv. IPJ Galați.