Un pompier din Argeş a murit, miercuri, în timpul unui incendiu pe A1
Un pompier din Argeş a murit, miercuri, în timpul unui incendiu pe A1. Pompierul avea 47 de ani şi era angajat al ISU Argeş din anul 2006.
„În scurt timp ceilalţi membri ai echipajului au început manevrele de resuscitare, iar două echipaje SMURD de prim ajutor calificat şi de terapie intensivă mobilă au început deplasarea spre eveniment. Echipajele medicale au preluat pacientul cu manevre de resuscitare în curs şi l-au transportat la spital unde a fost constatat decesul”, afirmă ISU Argeş.
Pompierul avea 47 de ani şi era angajat al ISU Argeş din anul 2006. Se fac cercetări pentru stabilirea tuturor circumstanţelor în care s-a produs incidentul.