VIDEO – Impact teribil între două mașini, surprins de camerele de supraveghere, în județul Neamț. Unul dintre șoferi a murit pe loc
Un accident rutier grav a avut loc vineri, 13 mai, în jurul orei 15.30, pe Drumul Național 15 B, în comuna Timișești din județul Neamț.
Două mașini s-au ciocnit violent, iar unul dintre șoferi, cel vinovat de producerea accidentului, a murit pe loc.
Până la sosirea forțelor de intervenție, unul dintre conducătorii auto a fost scos din autoturism de către participanții la trafic.
Bărbatul de aproximativ 48 de ani, conștient, cu politraumatisme, a fost preluat de un echipaj SAJ și transportat la CPU Târgu Neamț.
Pompierii, cu ajutorul echipamentelor și procedeelor specifice, au scos din interiorul autoturismului răsturnat un bărbat de 78 de ani, în stare de inconștiență. Imediat au fost începute manevrele de resuscitare. Din păcate acesta nu a răspuns manevrelor, fiind declarat decesul.
Momentul impactului a fost înregistrat de o cameră de supraveghere.