Într-o locuință din Sectorul 3 al Capitalei, un bărbat și o femeie au fost găsiți morți, având urme de violență
Într-o locuință din Sectorul 3 al Capitalei, un bărbat și o femeie au fost găsiți morți, având urme de violență. În acest caz a fost deschis dosar penal pentru omor, cercetările fiind efectuate de Parchetul de pe lângă Tribunalul Bucureşti şi Serviciul Omoruri din Poliţia Capitalei.
„În data de 02 mai 2022, în jurul orei 19:00, prin apel 112, Direcţia Generală de Poliţie a Municipiului Bucureşti a fost sesizată cu privire la faptul că într-un apartament din sectorul 3 au fost găsite decedate două persoane, un bărbat şi o femeie, de 62 şi respectiv 52 de ani, ambele prezentând urme de violenţă”, precizează un comunicat.