Radio Hit
Asculta Live
 

HIT play live

Green Arrow

Patru persoane au ajuns în stare gravă la spital după o bătaie de la Galați în care au folosit cuțitele

  • mai 02, 2022
  • Cincu Violeta
ambulanță

Șapte persoane au ajuns la spital, iar patru dintre ele sunt în stare gravă după ce au fost înjunghiate, la Galați, după ce zeci de persoane s-au luat la bătaie, unele folosind arme albe. Conform IPJ Galaţi, în jur de 40 de persoane s-au luat la bătaie în noaptea de sâmbătă spre duminică pe străzile din sat.

Scandalul a continuat şi la spitalul din Tecuci, unde au intervenit jandarmii, poliţiştii şi echipa de intervenţie a firmei de pază, a precizat IPJ Galaţi. În cauză, a fost întocmit dosar penal pentru infracţiunea de încăierare, dar pe listă vor fi adăugate şi alte infracţiuni.