Patru persoane au ajuns în stare gravă la spital după o bătaie de la Galați în care au folosit cuțitele
Șapte persoane au ajuns la spital, iar patru dintre ele sunt în stare gravă după ce au fost înjunghiate, la Galați, după ce zeci de persoane s-au luat la bătaie, unele folosind arme albe. Conform IPJ Galaţi, în jur de 40 de persoane s-au luat la bătaie în noaptea de sâmbătă spre duminică pe străzile din sat.
Scandalul a continuat şi la spitalul din Tecuci, unde au intervenit jandarmii, poliţiştii şi echipa de intervenţie a firmei de pază, a precizat IPJ Galaţi. În cauză, a fost întocmit dosar penal pentru infracţiunea de încăierare, dar pe listă vor fi adăugate şi alte infracţiuni.