Stiri

Placeholder

Stire Audio File

Audio File Icon

Simona Halep, săptămâna cu numărul 52 în fruntea clasamentului WTA, cu un avans de 1.046 de puncte

Simona Halep începe, luni, săptămâna cu numărul 52 în fruntea clasamentului WTA, având un avans de 1.046 de puncte faţă de jucătoarea clasată pe locul al doilea, germana Angelique Kerber, pe care îl va păstra până la finalul anului.

vezi stirea
Placeholder

Old Boys București a câștigat Cupa Magic la minifotbal. Auto Driver Old Boys Iași, campioană la secțiunea Old Boys

Echipa Old Boys București a câștigat ediția a 7-a a Cupei Magic la minifotbal, competiție de tradiție organizată la Iași de Dan Ștefan Cojocaru și Paul Costaș sub egida Federației de Minifotbal din România.

vezi stirea
Placeholder

Marius Copil a urcat 33 de poziţii după finala de la Basel, până pe locul 60 ATP

Tenismenul Marius Copil a urcat 33 de poziţii în clasamentul ATP dat publicităţii luni, până pe locul 60, cu 888 puncte, după ce a jucat finala turneului de la Basel, pierdută în faţa elveţianului Roger Federer.

vezi stirea
Placeholder

O echipă devastată. Jucătorii lui Leicester, mesaje emoţionante postate după decesul patronului, în accidentul fatal de elicopter

După ce ancheta poliţiei a ajuns la final, iar clubul Leicester a emis un comunicat prin care a fost anunţat decesul patronului Vichai Srivaddhanaprabha, jucătorii echipei au postat mesaje emoţionante pe reţelele de socializare.

vezi stirea
Placeholder

Rezultatele înregistrate în etapa a 13-a a Ligii I și clasamentul la zi

Rezultatele înregistrate în etapa a 13-a a Ligii I: Poli Iaşi – Hermannstadt Sibiu 0-2 Au marcat: Juvhel Tsoumou (22), Lucian Dumitriu (38). Astra Giurgiu – CSU Craiova 0-3 Au marcat: Alexandru Mitriţă (38), Alexandru Cicâldău (62), Elvir Koljic (72). FC Botoşani – Viitorul Constanţa …

vezi stirea
Placeholder

Lewis Hamilton, campion mondial pentru a cincea oară în Formula 1

Pilotul britanic Lewis Hamilton (Mercedes) a câştigat pentru a cincea oară în cariera sa titlul de campion mondial de Formula 1, duminică, la finalul Marelui Premiu al Mexicului, încheiat cu victoria olandezului Max Verstappen (Red Bull).

vezi stirea
Placeholder

Doliu în fotbalul englez. Patronul echipei Leicester City şi alte patru persoane au fost în elicopterul prăbuşit. Numărul victimelor, confirmat

Patronul lui Leicester City, Vichai Srivaddhanaprabha şi alte patru persoane au murit după ce elicopterul în care se aflau s-a prăbuşit sâmbătă în parcarea stadionului King Power, au anunţat duminică autorităţile şi clubul de fotbal, relatează site-ul agenţiei Reuters.

vezi stirea
Placeholder

Marius Copil a pierdut finala de la Basel, în faţa lui Roger Federer, după un meci cu scor strâns

Tenismanul român Marius Copil a fost învins în două seturi, 7-6 (7/5), 6-4, de elveţianul Roger Federer, duminică, în finala turneului ATP 500 de la Basel (Elveţia), dotat cu premii totale de 1.984.420 euro.

vezi stirea
Placeholder

FC Barcelona a umilit Real Madrid cu scorul de 5-1 în „El Clasico”

FC Barcelona a învins-o categoric, cu scorul de 5-1, pe eterna rivală Real Madrid, în marele derby al fotbalului spaniol, „El Clasico”, ce a avut loc duminică pe stadionul Camp Nou.

vezi stirea
Placeholder

Începe curățenia în Copou! Poli se desparte de mai mulți jucători după meciul cu Sibiul.

Eșecul dureros cu nou-promovata Hermannstadt Sibiu va lăsa urmări adânci în vestiarul echipei din Copou.