Radio Hit

Playlist

BEN SAUNDERS - Dry Your Eyes

Mike Posner - Song About You

KATRINA + THE WAVES - Walking On Sunshine

HIT play live

Green Arrow

Europa League: CFR Cluj, în grupă cu AS Roma, Young Boys şi ŢSKA Sofia. Cum arată grupele Europa League şi UEFA Champions League

  • octombrie 02, 2020
  • Narcis Pohoata

Echipa CFR Cluuj va evolua în grupa A a Ligii Europa, cu AS Roma, Ypung Boys şi ŢSKA Sofia, s-a stabilit, vineri, la tragerea la sorţi care a avut loc la Nyon.

CFR Cluj a ajuns în grupele Ligii Europa trecând în play-off de echipa finlandeză KuPS, scor 3-1.

Meciurile din grupe se vor disputa în perioada 22 octombrie – 10 decembrie (etapa 1 – 22 octombrie, etapa 2 – 29 octombrie, etapa 3 – 5 noiembrie, etapa 4 – 26 noiembrie, etapa 5 – 3 decembrie, etapa 6 – 10 decembrie).

Grupele Europa League 2020/2021

  • Grupa A: AS Roma, Young Boys, CFR Cluj, ȚSKA Sofia
  • Grupa B: Arsenal, Rapid Viena, Molde, Dundalk
  • Grupa C: Bayer Leverkusen, Slavia Praga, Hapoel Beer-Sheva, Nice
    La Slavia Praga evoluează românul Nicolae Stanciu (27 de ani).
  • Grupa D: Benfica, Standard Liege, Rangers, Lech Poznan
    La Rangers evoluează Ianis Hagi (21 de ani).
  • Grupa E: PSV Eindhoven, PAOK, Granada, Omonia
  • Grupa F: Napoli, Real Sociedad, Alkmaar, Rijeka
  • Grupa G: Braga, Leicester, AEK Atena, Zorya
  • Grupa H: Celtic, Sparta Praga, AC Milan, Lille
    La AC Milan evoluează Ciprian Tătărușanu (34 de ani), în timp ce la Sparta Praga este legitimat Florin Niță (33 de ani).
  • Grupa I: Villarreal, Qarabag, Maccabi Tel-Aviv, Sivasspor
  • Grupa J: Tottenham, Ludogorets, LASK, Antwerp
    La Ludogorets evoluează românii Claudiu Keșeru (33 de ani), Cosmin Moți (35 de ani) și Dragoș Grigore (34 de ani).
  • Grupa K: ȚSKA Moscova, Dinamo Zagreb, Feyenoord, Wolfsberger
  • Grupa L: KAA Gent, Steaua Roșie Belgrad, Hoffenheim, Liberec

Grupele ediţiei 2020/2021 a Ligii Campionilor, stabilite în urma tragerii la sorţi care a avut loc, joi, la Geneva:

Grupa A: Bayern Munchen (Germania, câştigătoarea ultimei ediţii a Ligii Campionilor), Atletico Madrid (Spania), Salzburg (Austria), Lokomotiv Moskva (Rusia)

Grupa B: Real Madrid (Spania), Şahtior Doneţk (Ucraina), Internazionale Milano (Italia), Borussia Monchengladbach (Germania)

Grupa C: FC Porto (Portugalia), Manchester City (Anglia), Olympiacos Pireu (Grecia), Olympique Marseille (Franţa)

Grupa D: Liverpool (Anglia), Ajax Amsterdam (Olanda), Atalanta (Italia), Midtjylland (Danemarca)

Gruoa E:  FC Sevilla (Spania, deţinătoarea trofeului Ligii Europa), Chelsea (Anglia), FK Krasnodar (Rusia), Rennes (Franţa)

Grupa F:  Zenit Sankt Petersburg (Rusia), Borussia Dortmund (Germania), Lazio (Italia), FC Bruges (Belgia)

Grupa G: Juventus (Italia), FC Barcelona (Spania), Dinamo Kiev (Ucraina, echipă antrenată de Mircea Lucescu), Ferencvaros (Ungaria)

Grupa H: PSG (Franţa), Manchester United (Anglia), RB Leipzig (Germania), Istanbul Başakşehir (Turcia)

Meciurile din faza grupelor vor începe la 20 octombrie.

Etapele se vor juca la următoarele date:

Etapa 1: 20/21 octombrie;

Etapa 2: 27/28 octombrie;

Etapa 3: 3/4 noiembrie;

Etapa 4: 24/25 noiembrie;

Etapa 5: 1/2 decembrie;

Etapa 6: 8/9 decembrie